Haber

Asansörde doğum yapan kadın, peçeteyle sildiği bebeğini çöpe atıp ortadan kayboldu!

Çin’de akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Asansörde doğum yapan ve ardından yeni doğan bebeğini çöpe bırakan kadının görüntüleri sosyal medyada adeta ‘öfke’ yarattı. Çocuğunu çöpe atan ‘anne’ için ‘canavar’ yorumları yapıldı.

Çin’deki olay büyük tepki yarattı. Yerel haber kaynağı TheCover’ın haberine göre olay, 21 Ağustos’ta Çin’in güneybatısındaki bir şehir olan Chongqing’de meydana geldi.

hurriyet.com.tr’nin derlediği habere göre ; Güvenlik kamerasındaki görüntülerde, elinde bavuluyla asansöre binen bir kadın görülüyor.

Kadın asansöre bindikten saniyeler sonra doğum yapıyor ve elindeki mendille sakin bir şekilde hem bebeğindeki hem de kendi kanını temizliyor.

Asansörün içini temizleyen bayan, bebeği yolcuların görmesin diye bir köşeye saklıyor.

Birkaç dakika sonra asansörden inen kadın, bebeği çöp kutusuna atıyor ve üzerini kağıt mendille kapatıyor.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde olay yerinde bir yaşlı kadının daha olduğu ancak çöpteki bebeği fark etmediği görülüyor.

Kadın ayakkabılarını temizledikten sonra olay yerinden uzaklaşıyor.

South China Morning Post gazetesinin haberine göre, yeni doğan bebek bölge sakinleri tarafından bulunarak yakındaki bir hastaneye götürüldü.

Cinsiyeti açıklanmayan bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Hastanenin pediatri bölümünden bir doktor, bebeğini çöpe bırakan kadının Chongqing’e giden bir cins grubunun üyesi olduğunu ve daha sonra bebeğini almak için hastaneye gelmek istediğini söyledi.

Hastanenin durumu polise bildirmesi üzerine polis, kadının sözüne kulak verdi. Bebek daha sonra annesine teslim edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu