Ekonomi

ISO Yönetimi Kaliteli ve Sürdürülebilir Üretim İçin Ankara’da 4 Bakanla Buluştu

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetimi, Ankara’da 4 bakanlık ile TBMM’nin Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nu ziyaret ederek sektörün gündemini, yaşanan sorunları ve analiz önerilerini paylaştı.

İSO İcra Kurulu Başkanı Erdal Başçivan ve beraberindeki heyet, sektörün ihracata dayalı, sürdürülebilir ve kaliteli üretimi için yapılması gerekenleri paylaşmak üzere dün Ankara’ya gitti. İSO heyetinde; İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları İrfan Özhamaratlı ve Cemal Keleş, İSO Yönetim Kurulu Üyeleri Sultan Tepe (Sayman) Kemal Akar, Vehbi Canpolat, Celal Kaya, Hüseyin Çetin, Dr. Faruk Sarı ve Murat Çökmez yer aldı. İSO Yönetimi, 4 bakanlık ile TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu’nu ziyaret ederek sektörün gündemini, güncel konuları ve analiz önerilerini paylaştı.

İSO dün yapılan ziyaretlerle ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklama aşağıdaki gibidir:

“DÖRT BAKAN GÖREVLERİNDE ZİYARET ETTİ:Ankara’da sırasıyla Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Hazine ve Maliye Bakanı Dr. Nureddin Nebati, Ticaret Bakanı Dr. Mehmet Muş ve Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer makamlarında ziyaret edildi.

ENDÜSTRİYEL ÜRETİM DEĞİŞİMİNİN İŞLETİLMESİ Fikirler: İSO Yönetimi, sektörün gündemindeki en değerli konuları ilgili bakanlıklarla paylaştı. Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komite Başkanı Ziya Altunyaldız bir araya gelerek, endüstriyel üretimin önünü açmak için gerekli yasal düzenlemeler konusunda fikir alışverişinde bulundu.

ÇÖZÜM ODAKLI İŞ BİRLİĞİ İÇİN BEKLENTİLER: Ziyaretlerde sektörün güncel sorunları ve sanayicilerle istişarelerde bulunuldu. Türkiye ve dünyadaki güncel ekonomik ve sosyal gelişmeler de değerlendirildi. Önümüzdeki dönemde bakanlıklar ile çözüm odaklı iş birliği beklentileri aktarıldı.

DÖRT BAKANLIKLA PAYLAŞILAN ÖNEMLİ SORUNLAR: İSO Yönetimi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı’nı ziyareti sırasında, Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nı güçlendirmek ve yatırım kredilerinde ana kurum olmak, Türkiye’de çip sektörünü kurmak, yeşil dönüşümü teşvik etmek, Hazine ve Maliye Bakanı’nın ziyareti sırasında finans. Banka, Türk Eximbank ve kamu bankalarının sermaye yapıları, enflasyon muhasebesinin uygulanması, Ticaret Bakanı ziyaretinde Gümrük Birliği’nin revize edilmesi ve Türkiye’nin sürdürülebilirlik fonlarından etkin bir şekilde yararlanabilmesinin sağlanması ve mesleki alandaki gelişme ve gelişmeler Milli Eğitim Bakanı’nın özellikle ziyaretinde eğitim. Çalışmalar gibi birçok konuda sorunlarını ve görüşlerini aktardı.

HİSARCIKLIOĞLU’NA NİYET ZİYARETİ:Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na da Ankara’da bir nezaket ziyareti gerçekleştirildi.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu