Haber

Meteoroloji hava raporunu yayınladı: 27 Ekim Cuma günü hava nasıl olacak?

Meteoroloji 27 Ekim tarihli hava raporunu yayınladı. Son değerlendirmelere göre; Havanın bazı illerde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın Marmara’nın iç kesimleri, Kuzey Ege ve Doğu Karadeniz’de kuvvetli esmesi beklendiğinden olası aksiliklere karşı tedbirli olunması ve önlem alınması gerektiği belirtildi.

İşte Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre 27 Ekim Cuma günü bölgelerimizde beklenen hava durumu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 27 Ekim tarihli hava raporunu yayınladı.

Son değerlendirmelere göre: Ülkemizin yer yer çok bulutlu, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Kıyı Ege ile Edirne, Kırklareli, Bayburt, Zonguldak, Kastamonu ve Artvin’in iç kesimleri, Muş ve Bingöl çevresi ile iç kesimleri çok bulutlu. Rize’de yerel sağanak ve sağanak yağışlar bekleniyor. Gök gürültülü sağanak yağışların olacağı tahmin ediliyor.

Önemli bir değişiklik olmayacağı, kuzey, orta ve batı kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde, diğer yerlerde ise mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; Marmara’nın iç kesimleri, Kuzey Ege ve Doğu Karadeniz’de güneyli yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi beklendiğinden dikkatli olmak ve olası aksiliklere karşı önlem almak gerekiyor.

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Edirne ve Kırklareli çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE

Parçalı çok bulutlu, Kıyı Ege’de yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği iddia ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarının güney ve güneybatı yönlerinden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ – ORTA ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Zonguldak ve Kastamonu’nun iç kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Bayburt ve Artvin çevreleri ile Rize’nin iç kesimlerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde güney ve doğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimleri ile Muş ve Bingöl çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği iddia ediliyor.

aybasti-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu