Haber

TFF, Atatürk’ün Ölümünün 85. Yıldönümünde Anma Mesajı Yayımladı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 85. yıl dönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

TFF’den yapılan açıklamada, “İstiklal mücadelemizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yılında sevgi, saygı, minnet ve özlemle anıyoruz.” Söylendi.

Açıklamada, Atatürk’ün sadece Türk halkının değil tüm insanlığın saygısını kazanmış bir devlet adamı olduğu vurgulanarak şu ifadeler kullanıldı:

“Atatürk’ün, ‘Bütün millet ve ülke evlatlarının sporcu olması için harcanan emeğin önemi ve kutsallığı aynı derecede değerli ve önemlidir’ sözü ışığında, örnek sporcular yetiştirme, spor kültürünü aşılayarak Türk futbolunu geliştirme çabamızdır. toplumda ve onu dünyanın en üst sıralarına taşımaya azim ve kararlılıkla devam edeceğiz.” “Bu duygu ve niyetlerle, Büyük Komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, davasını ve silah arkadaşlarını, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha sevgi, saygı, rahmet ve minnetle anıyor, onların önünde saygıyla eğiliyoruz. değerli anılar.”

Riva’da tören düzenlendi

TFF, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85’inci yıl dönümünde anma töreni düzenledi.

Riva’da Hasan Doğan Milli Kurmay Kampı ve Eğitim Tesisleri’nde düzenlenen törende Atatürk posteri ve Türk bayrağı önünde saygı duruşunda bulunuldu.

haberluleburgaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu