Haber

Vietnam’ın başkenti Hanoi’de çıkan yangında 30 kişi hayatını kaybetti

Vietnam’ın başkenti Hanoi’de 9 katlı bir apartmanda çıkan yangında aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişi hayatını kaybetti.

Güney Asya ülkesi Vietnam’ın başkenti Hanoi’de yaklaşık 150 kişinin yaşadığı 9 katlı apartmanın bir dairesinde yerel saatle 23.00 sıralarında yangın çıktı. Alevler kısa sürede tüm binayı sardı. Bölgeye 15 itfaiye, ambulans ve polis ekibi sevk edildi. Binanın bulunduğu sokağın dar olması nedeniyle itfaiye yangına yakından müdahale edemezken, alevler 3 saat sonra söndürüldü. Yerel basında polise dayandırılan haberlere göre, yangın felaketinde aralarında çocukların da bulunduğu 30 kişi hayatını kaybetti, 70 kişi ise kurtarıldı. Kurtarılanlardan 54’ü yanık ve solunum yolu hastalıkları nedeniyle hastanelere kaldırıldı.

Yangının çıktığı sırada binadaki dairelerin büyük kısmının işgal edildiği ve binada acil çıkış merdiveninin bulunmadığı öğrenildi.

Binadakilerin yardımına giden Hoa isimli kadın, “Yardım çığlıklarını duydum. Ancak yoğun alevler nedeniyle binaya girmek veya çıkmak mümkün olmadı, yapabileceğimiz pek bir şey yoktu. “

küle dönüşen binada arama kurtarma çalışmaları gün boyu devam ederken, polis olayla ilgili soruşturma başlattı. – HANOİ

alapliajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu