Ekonomi

Bakan Varank’tan İmamoğlu’nun Togg çıkışına yanıt: Arabamı gezdiririm ama bedava değil

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Lideri Ekrem İmamoğlu, yerli otomobil Togg’u almak için yaptığı çağrıyı tekrarladı ve şu anda bir yanıt alamadığını söyledi.

İMAMOĞLU: İSTANBUL SOKAKLARINDA 100 KEZ HAVA Cazibesi

İmamoğlu, kullanıma atıfta bulunarak, “Togg’dan araba talebinde bulundum. Hem bireysel hem de kurumsal olarak ben de ‘İlk alımlardan şu şu parçaları almalıyız’ diye bir yazı yazdım. Henüz bir cevap alamadık” dedi. Togg’a birçok bakan tarafından ‘Ben o arabaya 100 kez şov yapacağım. İstanbul sokaklarında. Ben hazırım, hemen bir tane göndersinler’ dedi.

İMAMOĞLU’NUN TOGG ÇIKIŞINA BAKAN VARANK TEPKİ

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu’nun Togg çıkışına yanıt Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan geldi. Bursa’nın Gemlik ilçesinde AK Parti Seçim Bürosu’nun açılışında konuşan Bakan Varank, “Biliyorsunuz İstanbul’un bir belediye başkanı var Ekrem İmamoğlu. bana bu aracı verseler herkesten iyi olurum.” Daha çok hava atarım.’ Artık ‘fabrika yok’tan bu aşamaya gelmesi elbette bir ilerleme ama kendi havası, dolaşırken Togg’un havasına ihtiyacı olduğunu söylemek için yeterli değil.

“KILIÇDAROĞLU TARAFINA YÜKLEYECEK”

Ön sipariş verdi mi vermedi mi bilmiyorum ama bu araca çok ilgi duyduğu için aracımı kendisine bir tur attıracağım. Ama bu ücretsiz bir tur değil. Kılıçdaroğlu’nu yanına koyacak. Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinden geçecektir. Osmangazi Köprüsü’nden, Çanakkale Köprüsü’nden geçecek. Çalışmalarımızı birlikte görüp takdir edecek, sonra da gezdireceğiz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu