Haber

Erdoğan: 40 günde biri ayakkabısıyla seccadeye basabilir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’un Bağcılar ilçesinde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı.

Erdoğan, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun seccade fotoğrafıyla ilgili olarak, “Kırk gün 40 günden fazla değil. Bu 40 günde biri ayakkabısıyla seccadeye basabilir. Talimatı Pensilvanya’dan alıyor. Onlara göre. , meşrudur, verebilirler. Bunlara verilebilecek en güzel cevap sevgili millerim 14 Mayıs’tır. Verecektir” dedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

BİR YILLIK İZİN İSTEDİK: Cumhur İttifakı olarak hem deprem evlerinin temellerini attık hem de iftarı paylaştık. Milletimiz bu mübarek günleri oruçla, Kur’an-ı Kerim’le, muhasebesiyle gerçekleştirirken, deprem kuşağındaki kardeşlerini de unutmuyor. Bağcılar’ın bölgeye yaptığı yardımın bedeli 250 milyon lirayı geçti. Belediyemizi tebrik ederiz. Gösterişsiz çalışan herkesten Allah razı olsun diyorum. En kısa sürede yaralarımızı saracağız, saracağız. Depremde yıkılan şehirleri bir an önce ayağa kaldıracağız. Çadırların yanı sıra konut sorununu da konteyner kentlerle çözüyoruz. Alt ve üst yapıyı elden geçiriyoruz. Deprem bölgesinde 31 bin 663 konutun temelini attık, bir yıl izin istedik, bir yılda 319 bin konutu depremzedelere teslim edeceğiz. Yapacağımız toplam konut sayısı 650 bine ulaşacak. Tüm şehirlerimizi eski ihtişamlarına kavuşturana kadar durmayacağız. Depremzedelerimizden 1 yıl ödemesiz süre istedik.

BAĞCILAR’IN YÜREĞİMİZDE AYRI BİR YERİ VAR: Kemal Bey, siz İzmir milletvekilisiniz, belediye, ne yaptığınızı anlatın. Çok çalışacağız, gerekli dersi 14 Mayıs’ta vereceğiz. Bugün belediyemizin hizmet binasından hükümet konağına, yaşlı yaşam merkezine, park ve bahçelere kadar 97 eseri resmi olarak hizmete açıyoruz. Toplam tutarı 3 milyar 412 milyon lirayı aşan bu hizmet ve yatırımların Bağcılar’a hayırlı olmasını diliyorum. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bağcılar’ı asla ihmal etmiyoruz. Bağcılar’ın gönlümüzde ayrı bir yeri vardır. Burası Bakırköy’e bağlıyken botlarla çok gezdik buralarda.

ERDOĞAN’A BAŞVURABİLİR MİSİNİZ?: Hanımefendi beni çok ince gördü, kalkıp bana papatya çayını tavsiye etti. Papatya çayının yanı sıra rezene çayını da öneriyoruz. İstanbul İl Teşkilatının bizim yönlendirmemiz nedeniyle onu vurduğu yalanını utanmadan dile getiriyor. utanç! Tayyip Erdoğan’ın hayatında hiç bu kadar adaletsizlik olmamıştı. Geçmişinizde böyle bir şey var mı bilmiyorum. Nitekim İçişleri Bakanlığı bunun faillerini bulmuştur. Erdoğan’dan özür dileyebilir misiniz? Bu biraz tuhaflık ve karakter meselesi. 14 Mayıs çok önemli. Özellikle ablalarımın 14 Mayıs’ta bu hanıma bir ders vermelerini istiyorum.

(HABER MERKEZİ)

dogubayazithaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu