Haber

Joe Biden, Hindistan Başbakanı’nın elini uzun süre bırakmayınca eşi ne yapacağını şaşırdı.

ABD Lideri Joe Biden son tepede Hindistan Başbakanı’nın elini uzun süre bırakmayınca gözler eşi Jill Biden’a çevrildi. Biden’ın hamlesi hem uluslararası hem de iç siyasetin gündemine damgasını vurdu.

Hindistan Başbakanı ile yaptığı görüşmede Biden’ın el sıkışma protokolünün ötesine geçtiği ve uzun süre Başbakan’ın elini bırakmadığı kaydedildi. Bu durum hem basın hem de sosyal medya kullanıcıları tarafından geniş çapta yorumlandı ve tartışıldı.

Biden’ın davranışı, eşi Jill Biden’ı sıkıntılı bir durumda bıraktı. Olayın ardından ABD’li First Lady Jill Biden, eşinin bu hamlesi hakkında yorum yapmadı. Ancak gözlemciler, Jill Biden’ın durumdan rahatsız göründüğünü belirtti.

Joe Biden’ın bu hareketi protokol kurallarına aykırı bulunurken, diğerleri bunu Biden’ın sıcak ve dostane tavrı olarak yorumladı. Ancak bu olay uluslararası ilişkilerde protokol kurallarının önemini bir kez daha ortaya koymuştur.

Bu konuda açıklama yapmaktan kaçınan Biden yönetimi, olayın ardından gelen eleştirilere rağmen sessizliğini koruyor. Bu, siyasi analistler ve medya kuruluşları arasında daha fazla tartışma yaratır ve Biden’ın hareketinin ne anlama geldiğine dair spekülasyonları körükler.

talas-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu